Home Satranç Satranç Kursu

Satranç Kursu

by Mesut Demirbas
Satranç Oynamayı Öğren

Merhaba, sizin için mükemmel ve kusursuz bir satranç kursu oluşturduk. Başlangıç düzeyinde olan satranç eğitimimize öncelikle satranç tahtasını tanıyarak başlayacağız. Satranç tahtasının tüm özelliklerini öğrenerek onu doğru kullanabileceksiniz. Daha sonra satranç taşlarını tek tek tanıyarak, onların hareketleri ve özelliklerine hakim olup satranç tahtasına doğru yerleştirebilceksiniz. Taşların güçlerini anlamak için onlara yıldız vereceğiz ve sizde taşlar arasındaki güç ve üstünlük farklarına göre oyun kurabileceksiniz.

Satranç kursunda ayrıca taşlar için özel olarak hazırladığımız rehber niteliğindeki satranç taş kartları ise size yol gösterecek. Ders sonlarında yer alan bu rehber kartları yazıcıdan çıktı alarak kullanabilirsiniz. Her an gözünüzün önünde olan bu kartlar, satranç oynarken öğrendiklerinizi kolay ve hızlıca uygulayarak, satrançtan zevk almanızı sağlayacaktır. Satranç kursunda en kıymetli sözü yani şah mat kavramını öğrenerek oyun kazanma ya da kaybetmenin mutluluğunu yaşayacaksınız. Unutmayın kazanmak ta güzel kaybetmekte!


Satranç kursu, gerçek satranç tahtası ve taşları ile canlandırma yapılarak, uygulamalı şekilde hazırlanmıştır. Satranç taşlarına daha hızlı hakim olabilmeniz için ders sonlarında yer alan ve bir ilk olan rehber niteliğindeki satranç taş kartlarını yazıcıdan çıktı alarak kullanabilirsiniz.

Satranç kursu yetişkin ve çocuklar için başlangıç düzeyindedir. Sıkılmadan eğlenerek keyifle satranç oynayabileceksiniz. Satranç eğitimi sonunda satranç tahtası ve taşlarını tanıyabilecek, taşların da hareketlerine hakim olacaksınız. Şah mat kavramını biliyor, şah çekebilir, şah mat yapabilir ve şahınızın da mat edilmesine engel olabileceksiniz.

Satranç Kursunun Sonunda Başarabilecekleriniz :

  • Satranç takımı malzemelerini tanıyabileceksiniz.
  • Satranç tahtasına hakim olabileceksiniz.
  • Satranç taşları dizilişini hızlı ve hatasız yapabileceksiniz.
  • Satranç taşlarının özelliklerini bilerek, hareketlerini doğru yapabileceksiniz.
  • Şah mat yaparak satranç oyunu kazanabileceksiniz.
  • Zevkle satranç oynayabileceksiniz

Satranç Kursu Müfredat:

Bölüm 1 : Giriş Ve Tanıtım
Giriş ve Satranç Kursu Tanıtımı

Bölüm 2 : Satranç Malzemelerini Tanıyoruz
Satranç Tahtası İle Tanışıyoruz
Kaleyi fethediyoruz.
At ile konuşuyoruz.
Fili keşfediyoruz
Veziri ziyaret ediyoruz
Şahı tanıyoruz.
Piyona merhaba diyoruz.

Bölüm 3 : Sihirli Sözcük “Şah Mat”
Şahı Tehdit Etmek – Şah Çekmek
Şah Çekişten Kurtulmak
Şah Mat !

Bölüm 4 : Anlatımlı Satranç Oyunu
Uygulamalı ve Anlatımlı Satranç Oyunu

Bölüm 5 : Kapanış
Kapanış

Leave a Comment

Size daha iyi bir gezinme deneyimi sunabilmek, site trafiğini analiz etmek, içeriği kişiselleştirmek ve hedefli reklamlar sunmak için web sitemizde çerezleri kullanıyoruz. Web sitemizi kullanmaya devam ederseniz, çerez kullanımımızı kabul etmiş sayılırsınız. Tamam Oku